INSIGHT

Upřímně, my jsme na skejtu vyrostli. Proto téma skateboardu pro náš další experimentální projekt bylo nevyhnutelnou volbou. Výroba celého projektu zabrala déle jak 5 měsíců. V úzké spolupráci s Jamcopters jsme testovali nové kombinace technologií. K natáčení jsme použili filmovou kameru Balckmagic v rozllišení 4K. Paralelně jsme natáčeli druhý obraz termo kamerou Flir se stejnou ohniskovou vzdáleností. Audio jsme zaznamenali v šesti kanálech, hlavní hrdina měl na sobě totiž hned několik mikrofonů. V postprodukce jsme pak mohli obraz přepínat mezi reálným a termo kamerou. Všechny ty mikrofony nám pomohly k neskutečně reálnému zvuku. Je třeba slyšet, kterou nohou se skejťák odráží.

Klaská kamera VS termo kamera

originaltermo camera

Klikni na dělicí čáru a táhni

Plynulý obraz obstarala stabilizovaná hlava DJI RONIN v kombinaci s dálkovým ovládáním. Jeden z nás tak mohl s kamerou rychle následovat hlavního hrdinu a druhý pak vysílačkou ovládal bod zájmu kamery. Díky tomu jsme k natáčení mohli využít objektivy s delší ohniskovou vzdáleností. Dokonce i teleobjektiv Canon 200mm.

RONIN jsme přidělali taky na kapotu auta a kameru jsme bezdrátově ovládali až v osmdesáti kilometrové rychlosti.

Lesní záběry jsou z okolí Moravského krasu. Pro větší kontrast dvou světů jsme v postprodukci vše překlopili do noci. Místo oblohy se sluncem  tedy vidíte hvězdy a mléčnou dráhu.

Záměna dne za noc

originalpostprodukce

Klikni na dělicí čáru a táhni

Technicky a postprodukčně jsme si ale nejvíc vyhráli se závěrečnými záběry dvou světů. Zvlášť jsme natočili město a les.  Všechny parametry jako rychlost, výška, úhel pohledu kamery a světelné podmínky musely být totožné, aby opticky do sebe záběry seděly.

Výsledek? INSIGHT dostal v zahraničí několik cen.  Náš již třetí Vimeo Staff Pick, v  Brazílii vyhrál MIMPI festival extrémních sportů v kategorii nejlepší střih. Společnost DTS (Digital Theater System) z Kalifornie si vyžádala INSIGHT na svůj nový demo disk. Audio celého projektu remasterovali do kino formátu DTSx. DTSx je převratná technologie, která z normálních stereo sluchátek vytváří prostorový zvuk. Rozeznáte tak zvuk přicházející shora nebo zespoda. To je přesně co milujeme, posouvat hranice, s INSIGHT se nám to povedlo. Psali o tom po celém světě, v Německu, Francii, Británii, Japonsku, Americe…

 

Povinný pohled do zákulisí:

Napsali o nás:

http://thecreatorsproject.vice.com/blog/experimental-skate-film-features-bears-drones-and-infrared-cameras

http://cre-m.jp/movie_236/

http://fingersonblast.com/blog/2015/7/10/insight-an-experimental-skate-board-film-by-jan-minol.html

http://www.iriedaily.de/blog/insight-space-wolfe-und-skaten-in-einem-video/

Credits

produkce:
samadhi production

technická podpora:
jamcopters

režie:
jan minol

kamera operátor:
jan dojčán

postprodukce:
jan minol

zvukové efekty:
marek salamon

audio mastering:
radomír geyer

grafický design:
radek mauer

skater:
marek kocák

BTS kamera:
laco Korbel

BTS foto:
jan fuksa

cave-man:
alexander richvalský

music:
Pilotpriest - Body Double

Další videa

propagační video
experimentální video
firemní video / produktové video
virální video / internetová reklama