AYSAN - The Spirit of Light

Roztančit světlo, to byla první myšlenka, se kterou nás oslovila firma Aysan s.r.o. Vyrábí luxusní křišťálové lustry především pro arabský trh. Chtěli jsme, aby z image spotu dýchala křehkost, preciznost, luxus a krása. Koncept jsme podle toho upravili a připravili detailní scénář. Aby vše dopadlo na sto procent, nejdříve vznikl animovaný mood board. A pak už nás čekaly dva dny a dvě noci natáčení na zámku v polském Zagani. Skoro jsme nespali. Nelitujeme ale jediné minuty.

Souhvězdí na obloze v prvním záběru připomíná figuru víly při průskoku oknem.

vílasouhvezdí

Klikni na dělicí čáru a táhni

Natáčeli jsme s filmovou kameru Red Epic s rozlišením 5K s frekvencí 100 snímků za sekundu. Byla to dobrá volba, kritické světelné podmínky zvládla skvěle. O stabilní pohyb se postarala stabilizovaná hlava DJI RONIN, ostřili jsme bezdrátově a letecké záběry natočili s Jamcopters.

Spot stojí na spoustě trikových záběrů. Snažili jsme se toho natočit co nejvíc reálně, ale stejně jsme „na place“ a v postprodukci museli vyřešit řadu výzev. Třeba měnit den za noc nebo retušovat velké množství rušivých prvků.

Ukázka změny dne za noc. Upravili jsme horizont, vyretušovali postavy na trávníku a přidali odraz hvězd na vodní ploše.

originalpostprodukce

    Klikni na dělicí čáru a táhni

Skutečný oříšek byl světelný prach objevující se téměř ve všech záběrech. Částečky mají definované fyzikální vlastnosti. Gravitace, odpor vzduchu, rozptyl, odraz od podlahy, interakce se světlem, to vše hrálo důležitou roli, aby „prach“ působil reálně a nerušil diváka.

 

Tento záběr jsme točili ve dne, následně jsme ho v postprodukci upravili na noc. Přidali jsme měsíční svit. Aby byl záběr dokonalý, museli jsme také dodělat chybějící dveře na levé straně sálu.

originalpostprodukce

Klikni na dělicí čáru a táhni

Vynikající práci odvedli i talentovaní tanečníci Kateřina Nováčková a Adam Sojka z brněnského Národního divadla. Choreografii na originální hudbu od kanadského skladatele Pilotpriest vypilovali k dokonalosti.

Credits

produkce:
samadhi production

Klient:
AYSAN s.r.o.

Režie:
Jan Minol

DOP:
Jan Minol

Střih:
Jan Minol

VFX:
Jan Minol

DIT technik:
Jan Dojčán

Dron:
Jan Dojčán

Hudba:
The Origin - Pilotpriest

Audio mastering:
Marek salamon

sound effects:
marek salamon

choreografie:
kateřina nováčková

víla:
kateřina nováčková

on:
Adam Sojka

bts:
jan fuksa

Další videa

TV reklama / sponzorský vzkaz
propagační video
Reklama / Promo video